A kriptovaluta váltás, a Bitcoinba vagy más kriptovalutákba való befektetés eleinte ijesztő lehet. Gyakoriak a hírek az átverésekről és az emberek pénzvesztéséről. Bár ez igaz és sok átverés történt és történik, még soha nem volt ilyen egyszerű a kriptovalutába való befektetés és a biztonságos kereskedés, mint ma.
A Bitcoin vagy más kriptovaluták kereskedése és vásárlása során a legfontosabb szempont a biztonság és a védelem. Akár hosszú távon kívánsz vásárolni és tartani, akár gyakran szeretnél kereskedni, akár az anonimitás vagy a magánélet védelme érdekel, vagy egyszerűen csak egyszerű használatra vágysz, a következő kriptovaluta tőzsdék a legjobbak minden felhasználási esetre.
Kriptovaluta váltás – A legjobb kriptovaluta tőzsdék:
Ez a lista tartalmazza a legjobb kriptovaluta tőzsdék listáját bizonyos típusú kereskedők számára, valamint a legjobb tőzsdéket az egyes tőzsdei típusokon belül. A Bitcoinba vagy más kriptovalutákba való befektetésnek számos módja van. Ha többet szeretnél megtudni arról, hogy a tőzsde típusok hogyan különböznek, olvass tovább a tőzsdék listája után. Ha már döntöttél egy tőzsde mellett, fontos, hogy a biztonságos tárolást is gyakorold. Az egyik legjobb tárolási módszer…
#1. Kriptovaluta váltás a Coinbase és a Coinbase Pro -n
Európában és az Egyesült Államokban a Coinbase a legismertebb és legelterjedtebb kriptopénzváltó. A Coinbase-t 2012-ben alapították, nem sokkal a Bitcoin kódjának 2009-es kiadása után és egy teljesen szabályozott és engedélyezett kriptopénzváltó. A Coinbase díjai: $0,99 és $2,99 között, a vásárlás dollárértékétől függően.
Míg a kriptopénz-iparban sok a csaló érme és a gyanús váltók, a Coinbase nagyrészt elkerülte a vitákat. A Coinbase egy rendkívül könnyen használható váltót kínál, jelentősen csökkentve a kriptopénz-befektetés belépési korlátját, amelyet általában zavarosnak és bonyolultnak tartanak.
A Coinbase biztosított letéti tárcákat is kínál a befektetők és kereskedők számára befektetéseik tárolására. Biztosítást nyújtanak az adatszegések és a hacker támadások ellen és a készpénzed FDIC-biztosított bankszámlákon tárolják. Ezek a letéti számlák nagyon kényelmesek az új felhasználók számára, akik még csak most kezdenek belejönni a munkába, de a bennük lévő érmék privát kulcsai a Coinbase tulajdonában vannak, nem pedig a befektetőkében.
A Coinbase emellett az ingyenes Coinbase Pro verziót is kínálja, amely más, de olcsóbb díjstruktúrával és lényegesen több lehetőséggel rendelkezik a grafikonok és mutatók tekintetében. A Coinbase Pro tökéletes következő lépés azok számára, akik már megtanulták a Coinbase használatát és segít kiegészíteni a teljes kínálatot olyan funkciókkal, amelyeket a haladóbb felhasználók szeretnének.
Előnyök
- Szilárd választék altcoin lehetőségekből
- Rendkívül egyszerű felhasználói felület
- Nagyon magas likviditás
Hátrányok
- Magas díjak, amennyiben nem használod a Coinbase Pro-t
- A felhasználó nem ellenőrzi a pénztárca kulcsait
#2. Kriptovaluta váltás a Cash App -on
A Cash App egy a Venmo-hoz hasonló peer-to-peer pénzátutalási rendszer. Ez a fajta szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a felhasználók megosszák az ételt, kifizessék a lakbért a lakótársuknak, vagy akár online vásároljanak egy olyan kiskereskedőnél, amely támogatja a Cash App-ot.
A Cash App lényegében bankszámlaként működhet és a felhasználók saját Cash App betéti kártyával rendelkezhetnek. Ez a szolgáltatás önmagában is nagyon kényelmes, de a Cash App még ennél is több funkcióval rendelkezik. A Cash App minden egyes tranzakció után szolgáltatási díjat számít fel. Az áringadozás alapján meghatározott díjat is felszámít. Ezek a díjak a piaci aktivitástól függően változnak.
A Cash App lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a Robinhoodhoz hasonlóan részvényekbe, ETF-ekbe és kriptopénzekbe fektessenek be. A mobile-first felület, amelyet ez a tőzsde használ, nagyon könnyen kitalálható és használható, így ideális az első befektető számára. Míg olyan fizetési rendszert kínál, mint a Venmo és olyan befektetési platformot, mint a Robinhood, a Cash App abban különbözik, hogy lehetővé teszi a felhasználó számára a kriptopénz-befektetések visszavonását a saját pénztárcájába. Ez a fő oka annak, hogy a Cash Appot a Robinhooddal szemben a legjobb választásnak választottuk a Bitcoin-vásárlást kereső kezdők számára.
A kriptopénz kivonásának lehetősége a tőzsdéről rendkívül fontos a kriptopénz közösségben. A Robinhoodnál befektethetsz és kereskedhetsz kriptopénzzel, de nem tudod kivenni és elkölteni azt, ahogyan szeretnéd. A kriptoközösségben sokan úgy hivatkoznak erre a koncepcióra, hogy „nem a te kulcsod, nem a te érméd”. Ez azt jelenti, hogy ha nem te birtoklod a tárca privát kulcsait, amelyben az érméket tárolják, akkor azok gyakorlatilag nem a te tulajdonodban vannak.
Előnyök
- Peer-to-peer pénzátutalás, mint a Venmo vagy a Zelle
- Bitcoin kivonás lehetősége
- Rendkívül egyszerű felhasználói felület
Hátrányok
- Jelenleg csak a Bitcoin befektetést teszi lehetővé, más cirpto valutákat nem.
- 3%-os díj, ha pénzt küldenek a kapcsolódó hitelkártyán keresztül.
- A Bitcoin-kivonási limit 24 óránként 2000 dollár, 7 naponként pedig 5000 dollár
#3. Binance
Díjak: 0,1% az elfogadói oldalon és 0,1% a döntéshozói oldalon. Ez a kereskedési volumennel csökken és a kereskedés mindkét oldalán 0,02%-ra csökken. A Binance natív kriptopénzének, a BNB-nek a használata 25%-kal csökkenti a díjakat. A Binance tőzsde egy 2017-ben alapított tőzsde, amely nagy hangsúlyt fektet az altcoin kereskedésre. Több mint 100 különböző kereskedési párt kínál különböző kriptovaluták között. Emellett rengeteg fiat-kriptopárt is kínál.
2021 áprilisától a Binance uralja a globális tőzsdei térséget és a kriptokereskedelmi forgalom jelentős részét teszi ki naponta. A tőzsde csak az amerikai dolláros befizetéseket teszi lehetővé a globális felhasználók számára a SWIFT-en keresztül, de lehetővé teszi, hogy közvetlenül vásárolhassunk néhány kiválasztott kriptovalutát hitel- vagy bankkártyával. A 19 egyéb fiat valutával történő befizetések engedélyezettek, beleértve az eurót is.
A Binance olyan emberek számára alkalmas, akik kevésbé ismert altcoinokkal szeretnének kereskedni vagy befektetni. A Binance több mint 50 különböző kriptovalutával kereskedhet és jó választás mindazok számára, akik a legtöbb más tőzsdénél fejlettebb grafikonokra vágynak. A funkciók, a grafikonkészítési képességek és a számlához tartozó adatok valóban lenyűgözőek, különösen, ha figyelembe vesszük az ésszerű díjakat.
Előnyök
- Alacsonyabb díjak, mint más, általánosan használt kriptovaluta tőzsdék esetében
- Kriptovaluták és kereskedési párok nagy választéka
- Fejlettebb grafikonok
Hátrányok
- Haladóbb felhasználók számára készült
- A Binance US kevesebb kereskedési párral rendelkezik, mint nemzetközi társa, bár még mindig több mint 100 kereskedési párral rendelkezik.
- 7 amerikai államot, köztük New Yorkot és Texast nem támogatja a Binance US.
#4. Bisq
A kereskedési díjakat BTC-ben vagy BSQ-ban (a hálózat natív kriptopénzében) kell fizetni. Ha a díjakat Bitcoinnal fizetjük, egy bitcoin kereskedésének költsége 0,10% a készítő oldalon és 0,70% a vevő oldalon. Ha a díjakat BSQ-ban fizetjük, egy Bitcoin kereskedésének díja 0,05% a készítői oldalon és 0,35% a vevői oldalon.
Maga a Bitcoin abból indul ki, hogy nyílt és szabad hozzáférést biztosít egy számlaegységhez. A banki termékekhez, például a folyószámlához vagy a megtakarítási számlához csak akkor lehet hozzáférni, ha az embernek van egy legálisan igazolható, kormány által kiállított személyazonosító okmánya. A Bitcoin esetében erre nincs szükség. Hozzá lehet férni állampolgárságtól vagy helytől függetlenül és mindenféle azonosítás nélkül.
Bár sokan azzal érvelnek, hogy ez a hozzáférhetőség lehetőséget teremt a bűnözéshez (ugyanez elmondható a készpénz használatáról is), a kevésbé fejlett bankrendszerrel rendelkező országokban élő egyének számára is azonnal számlaegységet biztosít. A világon emberek milliói nem férnek hozzá bankszámlákhoz vagy kereskedelmi eszközökhöz, mert országuk nem rendelkezik a megfelelő pénzügyi infrastruktúrával, vagy az érintettek nem rendelkeznek kormányzati azonosítóval. A Bitcoin, egy olyan decentralizált tőzsdével együtt használva, mint a Bisq, jó megoldás lehet ezekben az esetekben.
A Bisq egy letölthető szoftver és peer-to-peer decentralizált Bitcoin- és kriptotőzsde.
Ez azt jelenti, hogy a Bisqnek nincs központi hibapontja és nem lehet leállítani, hasonlóan magához a Bitcoinhoz. A Bisq nem letétkezelő, ami azt jelenti, hogy a felhasználón kívül senki más nem nyúl a felhasználó pénzéhez és nem ellenőrzi azt.
Ez eltér a központosított tőzsdéktől, mint például a Coinbase, mivel a Coinbase egy olyan letéti számlán kezeli a felhasználó pénzeszközeit, amelyhez a felhasználó nem rendelkezik a privát kulcsokkal. Ebben a forgatókönyvben a Coinbase-nek joga van lefoglalni a pénzeszközeidet, ha gyanúsnak találja a számla tevékenységét, függetlenül attól, hogy a tevékenység ténylegesen illegális-e a tartózkodási helyeden vagy sem.
A Bisq azonnal elérhető bárki számára, aki rendelkezik számítógéppel vagy okostelefonnal, mivel nincs regisztrációs folyamat vagy KYC (Know Your Customer) szabály. Ezáltal ideális a magánéletet keresők, az elnyomó rezsimben élő disszidensek, vagy bárki számára, aki nem rendelkezik kormányzati azonosítóval. A Bisq számos különböző fiat valuta, köztük USD, valamint Bitcoin és számos más kriptovaluta kereskedését kínálja. Decentralizált és peer-to-peer jellemzői alacsony kereskedési volument és lassabb tranzakciókat jelenthetnek, de egyesek számára ez megéri.
Előnyök
- Decentralizált, nem-KYC platform
- Több mint 25 különböző fizetési lehetőség, beleértve a Zelle-t is
- Mobilalkalmazás Androidra és iOS-re is
Hátrányok
- A tranzakció sebessége a fizetési módtól függően lassú lehet.
- A kereskedési volumen alacsony lehet
- Nem aktív kereskedésre tervezték
A kriptovaluta tőzsdék típusainak megértése
Ahhoz, hogy kiválaszthasd az igényeidnek legmegfelelőbb tőzsdét, fontos, hogy teljes mértékben megértsd a kriptovaluta tőzsdék típusait.
Kriptovaluta váltás #1: A Centralizált tőzsde?
Az első és legelterjedtebb cseretípus a központosított, azaz centralizált tőzsde, vagy váltó. Az ebbe a kategóriába tartozó népszerű tőzsdék a Coinbase, a Binance, a Kraken és a Gemini. Ezek a kriptovaluta tőzsdék olyan magáncégek, amelyek platformokat kínálnak a kriptopénzek kereskedelméhez. Ezek a tőzsdék regisztrációt és azonosítást igényelnek, amit az úgynevezett Know Your Customer, azaz ismerd meg az ügyfeledet szabályként is ismerünk.
A fent felsorolt kriptovaluta tőzsdék mindegyike aktív kereskedéssel, nagy volumennel és likviditással rendelkezik.
Ez azt jelenti, hogy a központosított tőzsdék nem állnak összhangban a Bitcoin filozófiájával. Saját privát szervereken futnak, ami támadási vektort teremt. Ha a saját szervereiket támadnák meg, az egész rendszer leállhat egy időre. Ami még rosszabb, a felhasználókra vonatkozó érzékeny adatok is kiszivároghatnak.
A nagyobb, népszerűbb központosított tőzsdék messze a legkönnyebbek az új felhasználók számára és még bizonyos szintű biztosítást is nyújtanak, ha a rendszerük meghibásodna. Bár ez igaz, amikor kriptovalutát vásárolunk ezeken a tőzsdéken, azt az ő letéti tárcájukban tárolják és nem a saját tárcánkban, amelynek a kulcsai a tulajdonodban vannak.
A biztosított biztosítás csak akkor alkalmazható, ha a tőzsde hibás. Ha például a számítógéped és Coinbase-fiókja veszélybe kerülne, akkor a pénzeszközeid elvesznének és valószínűleg nem lenne lehetőséged biztosítást igényelni. Ezért fontos, hogy nagyobb összegeket vegyél ki és gyakorold a biztonságos tárolást.
Kriptovaluta váltás #2: A Decentralizál tőzsde
A decentralizált tőzsdék ugyanúgy működnek, mint a Bitcoin. A decentralizált tőzsdének nincs központi irányítási pontja. Ehelyett gondolj rá úgy, mint egy szerverre, azzal a különbséggel, hogy a szerveren belül minden egyes számítógép a világ különböző pontjain van szétszórva és minden egyes számítógépet, amely a szerver egy részét alkotja, egy egyén irányít.
Ha az egyik ilyen számítógép kikapcsol, annak nincs hatása a hálózat egészére, mert rengeteg más számítógép van, amely tovább működteti a hálózatot. Ez drasztikusan különbözik attól, hogy egy vállalat egyetlen helyen lévő szervert irányít. Egy ilyen módon szétszórt és decentralizált szerver megtámadása lényegesen nehezebb, ami irreálissá és valószínűleg sikertelenné tesz minden ilyen támadást.
A decentralizációnak köszönhetően az ilyen típusú tőzsdékre nem vonatkoznak semmilyen szabályozó testület szabályai, mivel nincs konkrét személy vagy csoport, aki vagy amely a rendszert működteti. A részt vevő személyek jönnek és mennek, így nincs olyan személy vagy csoport, akit egy kormány vagy szabályozó testület reálisan üldözhetne. Ez azt jelenti, hogy a platformon kereskedőknek nem kell bejelenteniük a személyazonosságukat és szabadon használhatják a platformot bármilyen módon, akár legálisan, akár nem.
Kriptovaluta váltás – Hogyan választottuk ki a legjobb tőzsdéket
A Kriptovalutak.eu célja, hogy segítse a kriptopénz-befektetések iránt érdeklődőket abban, hogy megalapozott és biztonságos döntéseket hozzanak. Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy a legjobb Bitcoin-tőzsdékről elfogulatlan véleményeket adjunk olvasóinknak, minden szintű befektető számára.
A kriptopénzek világa meglehetősen ijesztő lehet. Olyan tőzsdéket választottunk ki, amelyekről úgy gondoljuk, hogy megbízhatóak, biztonságosak, könnyen kezelhetőek és régóta bizonyítottan magas színvonalon működnek.
VIGYÁZZ A KRIPTÓDRA! A legjobb hardwares kripto pénztárcák: a Ledger Nano és a Trezor.
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK:
- A kriptovaluta vásárlás izgalmas dolog. Íme 10 dolog, amit tudnod kell
- Hogyan működik a kriptovaluta pénztárca nyitása
- Mi az a volatilitás?
- Kriptovaluta fajták
- Mik azok a Dapp -ok?
- Mi a kriptovaluta, vagy kriptopénz?