A Korona, magyar kriptovaluta 2018 február 15-én indult el Budapesten. A magyar kriptovaluta alapítói szerint a Korona stabilabb, biztonságosabb és olcsóbb, mint a jelenleg piacon lévő többi kriptovaluta .
Korona: A magyar kriptovaluta
„A következő néhány évben forradalmat fogunk látni a bankszektorban” – mondta Jean-Marc Stiegemeier, a Korona vezetője a bevezetéskor. „Tíz éven belül a kriptopénz világszerte használatos és elfogadott lesz. A banki tevékenység, ahogyan ma ismerjük, előbb-utóbb különböző platformokra fog átalakulni. Azért kezdtük el ezt a projektet, mert láttuk a lehetőséget, hogy a kriptopénz-technológiát a jövőbe vigyük” – mondta.
A magyar kriptovaluta háttere
Annak ellenére, hogy elsősorban magyarok készítik, a Korona központja a svájci Zugban van. Arra a kérdésre, hogy miért nem Magyarországon jegyezték be az alapítványt, a csapat azt válaszolta, hogy Zug ma Európa kriptovölgye: hatékonyabb és stabilabb, két olyan dolog, amit az ügyfelek és a részvényesek is keresnek.
A Cambridge Judge Business School nemrégiben készült tanulmánya szerint az ügyfelek egyre inkább költséghatékonysági okokból fogadják el az új fizetési formákat, nem utolsósorban azért, mert a banki díjak évről évre nőnek. A Bitcoin-hálózatot a megkérdezett fizetési vállalatok 86 százaléka használja fő fizetési folyamatként a határokon átnyúló tranzakciókhoz. Komoly problémákkal küzd azonban a tranzakciós idők, a skálázhatóság és a rendszerén való intelligens szerződések létrehozásának rugalmassága tekintetében.
„A Bitcoin lassú és túl drága a vállalkozások számára”
Minden egyes tranzakció 20 amerikai dollárba kerül és nem hatékony a kiskereskedők számára” – magyarázta a Korona tanácsadója, a Corvinus Business School professzora, Dr. Tuan Trinh. „A kriptogazdaság 2.0 három pillérre épül: egy digitális fizetési platformra, egy kriptobankra és a Korona érmére” – folytatta.
De hogyan is működik? Bustya Attila, a technológiai fejlesztés vezetője szerint egy e-kereskedelmi honlapot indítanak, amely befogadja mindazokat a weboldalakat, amelyek általában nem fogadnak el kriptovalutás fizetéseket. Emellett egy új integrált árösszehasonlító rendszert is létrehoznak, hogy a felhasználók a legjobb és legolcsóbb áron választhassák ki a termékeiket világszerte.
„Egy csúcsminőségű telefonért többet fizetünk Európában, mint az Egyesült Államokban, ez nem igazságos” – magyarázta az új árösszehasonlító eszköz értékét. „Az üzleti ügyfelek ma nehezen tudják használni a kriptovalutát a magas adózás és a hiányzó információk miatt. Olyan üzleti pénztárcákat fejlesztünk, amelyek lehetővé teszik a vállalkozások számára, hogy regisztráljanak és különböző szolgáltatásokat kapjanak a megfelelésük támogatására: támogatást az áfa-bevalláshoz, a számlázáshoz, a könyveléshez és hasonlókhoz” – folytatta.
„A jelenlegi blokklánc-fizetési rendszerekben elsősorban a befektetők járhatnak jól.
A tranzakciók csak bizonyos mennyiségű token felett hoznak valós értéket. Azonnali fizetéseket nem lehet végrehajtani, a gyors tranzakciók drágák. A technológiai korlátok miatt a Bitcoin nem tudja támogatni a hétköznapi felhasználók és vállalkozások mindennapi tevékenységét, az Ethereum hatékonysága is korlátozott.
Mind a kriptovaluta-felhasználók száma, mind a kripto-kripto-kripto tranzakciók aránya gyorsan fog növekedni, ha és amennyiben az átlagpolgárok és vállalkozások bizalmat kapnak, és ők is megtalálják a kriptobázisú fizetések és szolgáltatások használatában rejlő előnyöket.
Az újonnan létrehozott CRYPTO ECONOMY 2.0-ban úgy gondoljuk, hogy az azonnali hatás érdekében részben az új technológiára, részben pedig az új kereskedelmi platformokra és egy teljes blokklánc üzleti modellre kell összpontosítani, amelyek a lehető legjobban kihasználják a kriptopénzt, az újonnan létrehozott Korona Coinunkat.”
A Korona magyar kriptovaluta hivatalos honlapja: koronacoin.io
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK: