Mielőtt rátérnénk melyik a legjobb 20 kriptovaluta bányász program, fontos előtte megérteni a kriptovaluta bányász program rövid definícióját.
A kriptovaluta bányász program (röviden)
(Ha kíváncsi vagy a bővebb definícióra, a 20 legjobb kriptovaluta bányász program listája alatt találod)A kriptovaluta bányász program az a szoftver, amellyel új kriptopénzeket hozhatunk létre és komponenseket adhatunk hozzá egy meglévő blokklánchoz. A bányászatot követően az új kriptopénz validálásra kerül és a bányászé lesz a blokklánchoz való hozzájárulásért járó jutalom. A kriptopénz-bányászati technológia a számítógép grafikus feldolgozó egységének (GPU) feldolgozási teljesítményét használja fel a blokkok megtalálásában való segítségnyújtáshoz.
A legtöbb bányászat manapság egy bányászpoolon keresztül történik, amely megosztja az erőforrásokat egy hálózaton keresztül és elosztja a jutalmat. A kriptopénz bányászszoftverek a webhely látogatóinak vagy az alkalmazás felhasználóinak feldolgozási teljesítményét használják. Más eszközök helyi szerver erőforrásokat szentelnek a bányászpooloknak. A vállalatok ezeket az eszközöket saját kriptopénz előállítására használhatják.
Ahhoz, hogy egy termék a kriptopénz bányászszoftver kategóriába kerülhessen, a következő feltételeknek kell teljesülniük:
- Erőforrásokat rendel a kriptopénz bányászatához;
- GPU-t vagy CPU-t használ a bányászathoz;
- Bányászhardvert kell csatlakoztatnia a blokklánchoz vagy a poolhoz.
A 20 legnépszerűbb kriptovaluta bányász program:
- CGMiner
- Salad
- MinerGate
- NiceHash
- Genesis Mining
- HashFlare
- Awesome Miner
- Cudo Miner
- EasyMiner
- Slush Pool
- OXBTC
- WinMiner
- CoinImp
- Hashgains
- Kryptex
- MultiPoolMiner
- Bitminter
- MultiMiner
- NemosMiner
- Minerstat
Mi az a kriptovaluta bányász program?
A kriptopénz bányászat a kriptopénz előállításának folyamata a számítási teljesítmény felhasználásával. A kriptovaluták száma egyre növekszik és a már elérhető több ezer kriptovalutát gyarapítja. Az egyetlen módja annak, hogy ezek közül az érmék közül bármelyik ténylegesen „anyagáron” váljon elérhetővé, az a kriptovaluta bányász program alternatíváinak használata. A Bitcoinba, Ethereumba vagy a számos altcoin közül valamelyikbe befektető felhasználóknak tanácsos alaposan utánaolvasniuk a kriptopénzeknek és a bányászati folyamatnak.
A kriptopénz bányászata hardver, szoftver vagy ezek kombinációja segítségével történik. A felhasználók jellemzően számítástechnikai erőforrásaikat, asztali számítógépeket, szervereket, CPU-kat, GPU-kat stb. szentelnek a bányászat folyamatára. Ezeket az erőforrásokat arra használják, hogy hihetetlenül összetett egyenleteket hozzanak létre, amelyek egy hosszú hash-számot pörgetnek ki. Ha ez a szám helyes, a bányász egy érmét, vagy egy részét kapja jutalmul.
Egyes érméket könnyű bányászni, míg másokhoz évekbe telik. Ahogy az érmék egyre érettebbé válnak, úgy nő exponenciálisan az új érmék generálásához szükséges számítási erőforrások mennyisége. A felhasználóknak tisztában kell lenniük azzal, hogy mennyi időbe telik új blokkok generálása, mielőtt bányászni kezdenének.
A kriptopénz bányászati szoftverek legfontosabb előnyei
- Meglévő hardver- és szoftver erőforrások felhasználása kriptopénz bányászatához
- Erőforrások egyesítése másokkal kriptopénz generálásához és megosztásához
- Kriptopénz megszerzése és tárolása a jövőbeli tranzakciókhoz
Miért érdemes kriptopénz bányászati szoftvert használni?
Számos oka van annak, hogy magánszemélyek és vállalkozások kriptovalutákat bányásszanak, a legnyilvánvalóbb a digitális valuta előállítása. A kriptopénz bányászatának számos egyéb előnye is van, a felhasználótól és a rendelkezésére álló erőforrásoktól függően.
Könnyű kereset
Azok a felhasználók, akik kezdetben nem akarnak egy vagyont költeni, de meglévő erőforrásaikat a bányászatra akarják fordítani, ezt viszonylag kevés előzetes költséggel tehetik meg. Az egyes számítógépek használaton kívül is használhatók kriptopénz bányászatra. A felhasználók letölthetnek a számítógépre egy szoftvert, amely a háttérben fut és használat közben érméket bányászik. Idővel további olcsóbb számítási erőforrásokkal bővül a teljes számítási teljesítmény és a több érme generálása. Gyakorlatilag az okok többsége, amiért egy egyén bányászni kezd, személyes, tőkés haszonnal kapcsolatos.
Erőforrás-összevonás
Mások, akik nem akarnak pénzt költeni drága számítástechnikai eszközökre, csatlakoznak poolokhoz, ahol számos emberrel megosztják a bányászati folyamatot. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy segítsenek anélkül, hogy túlterhelnék magukat. Egy bányászpoolban az emberek csoportjai egyesítik erőforrásaikat, arányos hatást vázolnak fel és az erőforrásaik által elvégzett számítási mennyiséghez viszonyítva fizetik ki tagjaikat. Ez egy jó módszer az új felhasználók számára a bányászat megkezdéséhez, mivel segít felfedezni a folyamatot anélkül, hogy minden alapmunkát elvégeznének.
Üzleti előnyök
A vállalkozások, különösen azok, amelyeknek extra pénzük van, gyorsan össze tudnak állítani egy olyan bányászati rendszert, amely erősebb, mint az átlagos magánszemélyeké. Lehet, hogy nem ez a leghagyományosabb módja annak, hogy extra pénzt fektessenek be egy vállalkozásba, de ez is egy lehetőség. Bár a kriptopiac nagyfokú volatilitása alapján kockázatos lehet, az ezt választó vállalatok hatalmas jutalmakat láthatnak, ha a digitális valuták értéke továbbra is olyan ütemben növekszik, mint az elmúlt években.
Melyek a különböző kriptovaluta bányász program típusok?
A számítógépeket számos módon használják kriptovaluták előállítására. Ezek közül néhány a leggyakoribb megoldások közül, amelyek a kriptopénz bányászatot indítani kívánó felhasználók rendelkezésére állnak.
Alkalmazások
A legtöbb alkalmazás a felhőalapú bányászatra támaszkodik, amely alacsonyabb belépési költséggel rendelkezik, mint a hagyományos bányászat. Ezt olyan szoftverek segítségével végzik, amelyek képesek hozzáférni a számítógép processzorteljesítményéhez és azt az új érmék generálásához szükséges algoritmusok megoldására használják. A legtöbb ilyen alkalmazás egyesíti a felhasználók erőforrásait, hogy egyesítse a számítási teljesítményt és közösen bányásszon.
CPU(processzor) bányászok
A CPU a számítógép központi feldolgozó egysége. Ez a számítógép azon része, amely a felhasználói parancsok feldolgozásáért és végrehajtásáért felelős az eszköz hardveréről a számítógép többi része felé. A CPU-k beruházási költségei alacsonyabbak, mint a GPU-ké, mivel már léteznek a készülékben, de nem képesek a GPU-k teljesítményével vagy sebességével bányászni.
GPU(videokártya) bányászok
A GPU egy grafikus feldolgozóegység, amely egy chip vagy külső processzor formájában érkezik. Ezeket az eszközöket a 2D és 3D adatok hatalmas fájljainak feldolgozására tervezték és nagy feldolgozási teljesítménnyel rendelkeznek. A legtöbb számítógép rendelkezik GPU-chippel, de a bányászok többsége számos külső GPU-t vásárol a bányászati erőfeszítéseik megerősítésére.
Hardveres hibrid
A külső számítási erőforrások egyetlen eszközről történő kezelésére és vezérlésére hibrid hardveres és szoftveres megközelítéseket alkalmaznak. Ezeket a szoftvertermékeket az eszközök dokumentálására, munkafolyamatok létrehozására, a teljesítmény nyomon követésére és a bányászati folyamatok optimalizálására használják. Egyes hardvertermékek asztali felülettel rendelkeznek, de további, harmadik féltől származó bányászati berendezés-kezelő megoldások is rendelkezésre állnak.
A kriptovaluta bányász program főbb jellemzői
A kriptopénz bányászati szoftverek számos funkciót kínálnak. Az alábbiakban felsorolunk néhányat a piacon található leggyakoribb funkciók közül.
Pénztámogatás
- A pénznemtámogatás számos fajta digitális pénznem bányászatának megkönnyítésére utal.
Hardveres támogatás
- A különböző kriptovaluta-bányászati szoftverek különböző módon könnyítik meg a feladatot. A hardvertámogatással rendelkező termékek integrálódnak a CPU-kkal és GPU-kkal a fizikai bányászati erőforrások kezeléséhez.
Hash rate
- A Hash rate arra a sebességre utal, amellyel egy kriptopénz bányászati eszköz vagy alkalmazás képes új valutát generálni.
Hatékonyság
- A hatékonyság arra utal, hogy a felhasználó mennyi kriptovalutát képes bányászni anélkül, hogy meghaladná az energia- és számítási erőforrások kapacitását.
Dinamikus skálázás
- A dinamikus skálázási funkciók lehetővé teszik a skálázást a nagy volumenű kereskedés és a nagy szervezetek számára a csúcskereslet idején.
Távoli hozzáférés
- A távoli hozzáférési funkciók lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy a helyi hálózaton kívülről is hozzáférjenek a régebbi alkalmazásokhoz, webalapú alkalmazásokhoz, hálózati erőforrásokhoz.
Bányászati poolok
- A bányászati poolok lehetővé teszik, hogy több bányász összejöjjön, egyesítse számítási erőforrásait és a bányászott terméket az egyes személyek által rendelkezésre bocsátott erőforrásokkal arányosan ossza szét.
Tranzakciók és díjak
- Egyes bányászati eszközök lehetővé teszik az eszközök kereskedelmét. Míg egyes gyártók ezt ingyenesen támogatják, mások a termék alapfunkciói mellett fizetős kiegészítést igényelnek.
Tétbizonylat
- A tétbizonylatot annak jelzésére használják, hogy egy személy képes az engedélyezett mennyiséggel arányosan bányászni a kriptopénzeket.
Pénztárca integráció
- A pénztárca integráció lehetővé teszi a bányászok számára, hogy közvetlenül tárolják és elérjék kriptopénz eszközeiket.
Hidegtárolás
- A hidegtárolási funkciók lehetővé teszik a bányászok számára a kriptopénz biztonságos tárolását hosszabb távon.
Többfelhasználós hozzáférés
- A többfelhasználós hozzáférés biztonságos, távoli hozzáférést tesz lehetővé több felhasználó számára, különböző helyszíneken.
Tárolási biztonság
- A biztonsági funkciók adatbiztonsági képességek széles skáláját biztosítják mind a felhőben, mind az offline tárolás esetében.
Eszközmegosztás
- A megosztási funkciók megkönnyítik a digitális valuta biztonságos átadását egyik féltől a másikhoz.
Lehetséges problémák a kriptovaluta bányász program kapcsán
Jogszerűség
Egyes országok, mint például Kína és Oroszország keményen fellépnek a kriptopénz-kereskedelem és a bányászat ellen. Ezen országok többsége nem szabályozza a valutákat, cserébe illegálisnak nyilvánították a tranzakciókra való használatukat. A kriptopénz bányászszoftverbe befektetni szándékozó felhasználóknak meg kell győződniük arról, hogy a bányászat biztonságos és legális az adott országban.
Díjak
A bányászat egyes kevésbé hagyományos formái, például a felhőbányászat, a böngészőbővítmények és más alkalmazások az érmék megszerzésekor díjakat számítanak fel. Minden termék más és más, de ezeket figyelembe kell venni, hogy a befektetés megérje a jutalmat.
Befektetési költségek
A díjakhoz hasonlóan a befektetési költségek és a bányászati megközelítések is nagyban különböznek. Nem biztos, hogy bölcs dolog a kriptovaluta-bányászatban újonnan járatos egyéneknek több ezer dollárt költeni GPU-kra. Mégis, egyes magánszemélyek vagy vállalkozások készen állhatnak arra, hogy többet fektessenek be. Az érdeklődő felhasználóknak a döntéshozatali folyamat során számolniuk és tervezniük kell az erőforrás-befektetésekkel, az energiaköltségekkel és a díjakkal.
A kriptovaluta bányász program kapcsolatos szoftverei és szolgáltatásai
Az alábbiakban felsorolt technológiai családok vagy szorosan kapcsolódnak a kriptovaluta-bányászati szoftverekhez, vagy jelentős átfedés van a termékek között.
Blokkláncplatformok
A blokkláncplatformok a kriptopénz mögött álló alapvető technológia. Ezeket a platformokat új blokkláncok, kriptovaluták vagy teljes értékű alkalmazások létrehozására használják, de nem lennének hasznosak a kriptopénz-bányászat iránt érdeklődő egyének számára.
Kriptopénzváltó szoftverek
A kriptopénzváltók a kriptopénzeszközök vételére és eladására szolgálnak. Ezek nagyszerű erőforrások, amelyeket a kriptopénz bányászata után lehet felhasználni, de egy tőzsde nem képes magát a valutát bányászni.
Kriptopénz letéti szoftverek
A kriptopénz letéti megoldásokat a digitális eszközök biztonságos tárolására és az intézményi befektetések megkönnyítésére használják. A tőzsdékhez hasonlóan ezek is nagyszerű erőforrások, amint a kriptovaluta elérhetővé válik, de ezek a megoldások nem képesek magának a valutának a bányászására.