A Kadena, röviden KDA, egy olyan proof-of-work platform, amely az 1. rétegbeli nyilvános láncprotokollt és a 2. rétegbeli hálózatot ötvözi, hogy nagy átviteli sebességet biztosítson a biztonság és a skálázhatóság fenntartása mellett.
A platform célja, hogy a blokkláncot valós felhasználási esetekre használja, széleskörű alkalmazásra kész eszközökkel és szolgáltatásokkal. A Kadena, egy igen figyelemre méltó kriptó, amely többek között együtt működik a Flux web 3.0 ökoszisztémával.
Ismerd meg a Kadena csapatát
A Kadena egy olyan szakértői csapatot állított össze, amely egyszerűen képes meghökkenteni. A projektet Stuart Popejoy és Will Martino alapította, akik a JPMorgan blokklánc-csoportját, illetve a SEC kriptopénzekért felelős irányítóbizottságát vezették.
Együtt építették fel a JPMorgan első blokkláncát, amely ma JPM Coin néven ismert, és végül továbbléptek a Kadena megalapításához. A projektben olyan tagok is részt vesznek, akik a Microsoftnál, a Google-nél és a Disney-nél dolgoztak. A legjelentősebb azonban, hogy csapatukban ott van Dr. Stuart Haber, a blokklánc társfeltalálója, akinek tanulmányait maga a Bitcoin Fehér Könyv is többször idézte.
Míg a csapatban jelen lévő puszta szakértelem már önmagában is bullis érveket képvisel a protokoll mellett, Will Martino társalapító SEC (az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet) szakértelme különösen fontos. Tekintettel arra, hogy a SEC szigorította a kriptovalutával kapcsolatos szabályozást, a velük való együttműködés ismerete lehet a legfontosabb tényező a projekt jövőjének biztosításában.
Mi az a Kadena?
A Kadena célja, hogy blokklánc-megoldásokat kínáljon vállalkozások és vállalkozók számára, a Bitcoin biztonságát, gyakorlatilag ingyenes gázdíjakat és nagy áteresztőképességet biztosítva. Emellett a PACT okos szerződés nyelvet használja, amely állítólag a laikusok számára is könnyebben hozzáférhető, mint más kódolási nyelvek.
Egy olyan világban, ahol látszólag minden kriptopénz a Proof-Of-Stake felé mozdul el a tranzakciók feldolgozásához a blokkláncon, a Kadena inkább visszatér a Proof-Of-Work-hoz, amelyről úgy véli, hogy a legbiztonságosabb módszer a blokklánc védelmére. Ez azonban skálázhatósági problémákkal jár, amit leginkább a Bitcoin és az Ethereum példáján láthatunk, amelyek mindkettőnek drága tranzakciói vannak, és az újabb blokkláncokhoz képest lassúak.
Ennek megoldására a Kadena egy „lánchálót” használ, amely lényegében „feldarabolja” a tranzakciókat. A sharding egy olyan folyamat, amelynek során a tranzakciókat kisebb blokkokra bontják, így gyorsabban és olcsóbban lehet feldolgozni őket, amire az Ethereum is törekszik az Ethereum 2.0-ra történő frissítésével.
A Chainweb azt is lehetővé teszi, hogy a Kadena Proof-Of-Work rendszere a Bitcointól és az Ethereumtól eltérően skálázás közben is energiatakarékos maradjon, így kisebb ellenállással fogadható el.
A Kadena „Kuros” 2. rétegű privát blokklánca erre épül, lehetővé téve a vállalati felhasználók számára, hogy kihasználják az 1. réteg skálázhatóságát és áteresztőképességét a munkafolyamatok feldolgozására és automatizálására intelligens szerződéseken keresztül. A Kuros egyszerű felhasználási esete a biztosítási szolgáltatók adattranzakciója. Valójában a Kadena már elvégezte a vállalati felhasználási eset koncepciójának bizonyítását.
A protokoll jelenleg a Rymedivel, egy egészségügyi alkalmazásokat blokkláncon fejlesztő start-up vállalkozással dolgozik együtt, hogy valós adatokat gyűjtsön az egészségügyi termékekről a blokklánc-technológia segítségével, valamint az USCF-fel (US Commodities Fund Investments), hogy új generációs ETF-eket (Exchange-Traded Funds) nyújtson.
Mennyibe kerül és hol lehet megvásárolni Kadena (KDA) kriptovalutát?
A KDA jelenlegi árfolyamát alább láthatod:
A Kadena érmét már számos kriptopénz-tőzsdén, többek közt a Binance-n, a CoinMetro-n és a Crypto.com-on is megvásárolhatjuk.
KAPCSOLÓDÓ:
- Mi az a Web 3.0? (Definíció)
- Pontosan mi a kriptovaluta, vagy kriptopénz?
- Mi az a kriptovaluta bányászat és hogyan működik?
- A Flux komoly pozíciót szerzett észrevétlenül a Web 3.0 piacon
- A Tether (USDT) stabilcoin részletes bemutatása
- Az Ethereum (ETH) kriptovalutáról részletesen
- Mi is a Bitcoin? Nézzünk mögé!